REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Czy rząd zamierza znieść obowiązek noszenia maseczek? Do kiedy trzeba będzie zakrywać nos i usta?

Opublikowano 15 maja 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski przyznaje, że MZ rozważa zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Jak podkreśla jednak, dotyczyłoby to jedynie niektórych regionów.

Wiceminister pytany o nakaz zakrywania nosa i ust, odpowiedział, że MZ podtrzymuje wcześniejsze stanowisko. Maseczki zdaniem ministerstwa chronią nie tyle samych noszących, ile osoby, które mogą być z nimi w kontakcie. Wiceminister zaznaczył jednocześnie, że częściowe zniesienie obowiązku noszenia maseczek mogłoby być wkrótce możliwe,  ale jak zaznacza, tylko w pewnych regionach kraju, i tylko na otwartej przestrzeni.
U nas wciąż najmniej
Jeżeli informacje się potwierdzą, to właśnie w naszym województwie mamy największe szanse, by jako pierwsi chodzić bez maseczek. Dziś (15.05) w naszym województwie mamy wciąż tylko 92 przypadki zachorowania na covid (w całym kraju dziś odnotowano kolejne 235 przypadków zachorowań). W sumie w Polsce  na koronawirus zachorowało 17 tys. 850 osób, zmarły 893 osoby, dziś poinformowano o kolejnych 10 przypadkach.
komentarz »
  1. BS 21 maja 2020 13:50 - Odpowiedź

    a co do zakażeń koronawirusem, to na całym świecie zwykłe mydło w kostce wraca do łask. To jest najtańsza metoda, żeby się nie zarazić. Tylko że nie można myć rąk dwie sekundy tak jak statystyczny Polak 🙂 Znalazłem na youtubie fajny film który prosto pokazuje jak właśnie powinno się myć ręce https://youtu.be/0xfzKqyx4oU

Napisz komentarz »