REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Coraz więcej zakażonych

Opublikowano 21 kwietnia 2020, autor: _admin_

Cztery potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie żarskim i 19 w powiecie żagańskim.


Wczoraj, 20.04., potwierdzono kolejny, czwarty przypadek zakażenia w powicie żarskim. Chory to mieszkaniec Lubska. W żarskim izolatorium, które funkcjonuje w hotelu Chopin, przebywa 5 osób.
– Z tej liczby jedna osoba ma wynik dodatni. Do wczoraj tych pacjentów było 6, ale jeden już opuścił izolatorium – informuje Deniz Mrozik, rzeczniczka 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.
Dziś (21.04.) po południu mają zostać pobrane wymazy do testów od personelu, który pracował 13/14.04. na dyżurze na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z zakażonym koronawirusem lekarzem.
Z kolei w Żaganiu w izolatorium przebywa 28 osób. Połowa z nich ma potwierdzony wynik dodatni. Wszyscy pochodzą z ogniska wirusa w Wiechlicach.
O nowym przypadku zachorowania w powiecie żagańskim służby wojewody poinformowały dziś rano, 21 kwietnia. Kolejną osobą w powiecie, która zachorowała na COVID-19 jest trzydziestoparoletnia kobieta, która przebywała na kwarantannie. To mieszkanka Żagania.
– Kobieta ma łagodne objawy choroby, czuje się dobrze, obecnie przebywa w izolacji domowej – mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Przypomnijmy, w piątek, 17 kwietnia, na COVID-19 zachorował mieszkaniec Leszna Górnego (gmina Szprotawa). Łącznie w powiecie żagańskim zakażonych jest już 19 osób – najwięcej pośród wszystkich powiatów w województwie lubuskim.

Napisz komentarz »