REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Awanse są, spadków nie ma

Opublikowano 08 maja 2020, autor: _admin_

Piłkarze drużyn z naszego regionu nie dokończą sezonu. Decyzją władz Polskiego Związku Piłki Nożnej runda wiosenna została anulowana. Są awanse do wyższych lig, nie ma spadków do niższych.

Drużyny IV ligi, okręgówki, klasy A i B zakończyły rozgrywki na tych pozycjach, które wywalczyły na koniec rundy jesiennej. Najlepsze drużyny z miejsc premiowanych awansowały do wyższych lig, za to nikt nie spadł do niższych. Dla zespołów, które po pierwszej rundzie były o krok od awansu, to dramat. W klasie okręgowej trzeciemu w tabeli Promieniowi brakowało do drugiej Odry Nietków zaledwie punktu. Żarscy piłkarze kolejny sezon będą musieli się obejść smakiem, choć byli tak blisko.
– Myślę, że w rundzie wiosennej odrobilibyśmy stratę z nawiązką i wrócili do IV ligi. Taka decyzja podjęta przy stoliku jest krzywdząca, ale na nic zda się odwołanie od niej. Ten jeden punkt boli. Ale co poradzimy? Myślę, że sprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby anulowanie rozgrywek, zarówno bez awansów, jak i spadków – mówi Łukasz Czyżyk, trener Promienia. – Przeraża mnie to, że przez brak spadków, w nowym sezonie, który ma ruszyć na przełomie lipca i sierpnia, nasza amatorska liga będzie liczyć aż 20 drużyn, znacznie więcej niż ekstraklasa!
Cieszyć się mogą za to piłkarze naszych czwartoligowych drużyn: Czarnych Żagań i Piasta Iłowa, którym groził spadek z ligi.
– Wolelibyśmy rozstrzygnąć tę sprawę na boisku, w sportowej rywalizacji niż przy stoliku, ale pandemia na to nie pozwoliła. Mniej zadowolony jestem z terminu inauguracji nowego sezonu. Koniec lipca to dość optymistyczny termin przy dzisiejszej dynamice zachorowań na COVID-19 – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski.

Napisz komentarz »