REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Pogrzeb prezydenckiej pary

Opublikowano 22 kwietnia 2010, autor: nk

Siedmioosobowa delegacja żarskiego PiS-u uczestniczyła w pogrzebie pary prezydenckiej w Krakowie. – Zaskoczyła mnie liczba ludzi, którzy tak samo myślą, czują i kochają prezydenta – wspomina Elżbieta Jurkowska.

Działacze PiS podkreślają, że wyjazd do Krakowa był niezwykle wzruszający. – Czułem, że Polska wiele znaczy dla nas wszystkich – wspomina Damian Balak.

– Nie było barier, każdy sobie pomagał – zapewnia E. Jurkowska.

– Wiedzieliśmy, po co tam jesteśmy i gdy na telebimach zamiast relacji z Kościoła Mariackiego pojawiły się wywiady z politykami, wszyscy zaczęli krzyczeć „bazylika, bazylika”. Gdy w końcu puścili obraz z kościoła, rozległy się brawa – wspomina Agata Balak.

Żaranie podkreślają, że w Krakowie panowała niezwykła atmosfera zadumy i modlitwy. – W wielu miejscach było słychać pieśni patriotyczne i modlitwy za zmarłych. Wypływały one z potrzeby serca ludzi, którzy tam się zgromadzili – dodaje A. Balak. I podkreśla, że dzięki temu pogrzeb nie stał się wielkim show.

Zarząd powiatowy PiS wystawi księgę kondolencyjną od 26 do 30 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00 w siedzibie PiS w Żarach przy ul. Rynek 17/5.

Napisz komentarz »