Mistrzowie powiatu

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: red.

Finały w piłce siatkowej plażowej chłopców w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach w środę, 6.06. Drugi rok z rzędu mistrzami zostali siatkarze z Ekonomika.

W turnieju wystąpiło 9 szkół, które zostały podzielone na trzy grupy. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z II miejsca z najlepszym bilansem. Ekonomik w swojej grupie wygrał z ZSOiT Żary 2:0 (15:6 – 15:4) oraz ZSOiE Lubsko – również 2:0 (15:9 – 15:11) i uzyskał awans do półfinału. Awansowali również zwycięzcy swoich grup: CKZiU Żary i ZST Lubsko oraz najlepsza drużyna z II miejsca – ZSB Żary.

Ekonomik, z najlepszym bilansem setów i punktów, w półfinale spotkał się z ZSB Żary, z którym wygrał 2:0 (15:8 – 15:10).

Finał był powtórką z zeszłego roku. Ekonomik zmierzył się z Samochodówką. Chłopcy z Ekonomika łatwo wygrali 2:0 (15:7 – 15:9) i zostali mistrzami powiatu żarskiego w piłce siatkowej plażowej.

ZSE reprezentowali Radosław Piekarnik oraz Paweł Pawlikowski „Junior”, brat Rafała, który w zeszłym roku został mistrzem powiatu.