Brawo, lekkoatleci!

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: hakma

Zawodnicy z Żar bardzo dobrze wypadli w finale wojewódzkim Lubuskich Igrzysk Dzieci w Lekkoatletyce w Sulęcinie.

Mistrzynią województwa w pchnięciu kulą została Kinga Pecyna z SP nr 8, a wicemistrzynią Julia Pietrasiak z SP nr 1.

Jakub Mysiorek z SP nr 8 został najlepszym sprinterem Ziemi Lubuskiej wśród dzieci starszych.

Chłopcy i dziewczęta z SP nr 8 zostali mistrzami województwa w sztafecie 4×100 m. Chłopcy pobiegli w składzie: Wojciech Kuźmiak, Jakub Mysiorek, Aleksander Albinowski, Kacper Mysiorek, a dziewczęta: Milena Sajna, Oliwia Biegańska, Maria Marciniak, Bianka Salamon.

Srebrne medale wywalczyły na skoczni w wzwyż Oliwia Morawska z SP nr 8 i Maja Grądecka z SP nr 3.

Na 60 m dziewcząt brąz zdobyła Oliwia Szymańska SP Olbrachtów. Fabian Łanda z SP Lubsko wywalczył złoto w kuli chłopców.

Na trzecim miejscu podium w biegu na 300 m stanął Kacper Bryczkowski z SP Grabik.