Unia opuszcza okręgówkę

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: hakma

We wtorkowe popołudnie (5.06.), Unia Kunice podejmowała pretendenta do awansu, Piasta Iłowa. To był mecz 28. kolejki ligi okręgowej. Wszystko wskazuje na to, że jeden z ostatnich dla Unii w tej klasie rozgrywek.

Już w pierwszej minucie po akcji prawą strona i dośrodkowaniu, do piłki doszedł Mateusz Kowalski i głową skierował ją do bramki gospodarzy. Po dziewięciu minutach było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafał Ciesielski wypuścił piłkę wprost na głowę Michała Fernezy, który wbił ją do siatki. W 19 minucie Piast prowadził już 3:0. W zamieszaniu na polu karnym Unii piłka odbiła się od jednego zawodników gości. Gola zapisano na konto Michała Fernezy. Co prawda kuniczanie reklamowali strzał ręką, ale sędzia bramkę uznał. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 3:0 dla przyjezdnych.

Druga cześć spotkania to uważna gra Piasta, który ewidentnie chciał utrzymać wynik jak najmniejszym kosztem. Unia poczuła, że ma szansę na strzelenie gola i ruszyła do przodu. Niestety odsłonięcie bramki zaowocowało kontrą i bramką samobójczą Denisa Matuszewskiego, który starał się wyręczyć bramkarza. Co prawda w ostatnich minutach Unia mogła strzelić bramkę niestety kuniczanie dwa razy spudłowali, a raz iłowian uratowała słupek. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Piasta, co spowodowało wyrównanie stawki w czubie tabeli. Do ostatniej kolejki będą się ważyły losy awansu.

W jak najlepszym stylu

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Unia pożegna się z okręgówką.

– Nadal walczymy o jak najlepsze wyniki. Dla mnie gra w A klasie nie jest prestiżem. Chociaż z układu tabeli wynika, że opuścimy okręgówkę, to chciałbym to zrobić w jak najlepszym stylu. Dzisiaj mogliśmy strzelić bramki, niestety nie udało się – powiedział po meczu rozgoryczony Mariusz Kościesza, kapitan Unii Kunice.

Grzegorz Borkowski, trener Piasta Iłowa, był zadowolony z wyniku.

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu naszej drużyny, potem pilnowaliśmy wyniku. W piątek graliśmy bardzo trudne spotkanie z Cariną Gubin i zespół odczuwał trudy tego meczu – stwierdził trener Piasta.