REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Będzie się działo

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: mk

60-tki, 50-tki i 40-stki. Czerwiec to urodzinowy miesiąc dla naszych polityków.

Lucyna Grzybowicz, Wacław Maciuszonek i Józef Rubacha obchodzą w czerwcu okrągłe 60. urodziny. Również 60-tkę skończyła w maju Małgorzata Issel. 50. urodziny obchodzić będzie Janusz Dudojć. W czerwcu świętują także Magdalena Lenczyk i Łukasz Matyjasek.

Na słodko

– Urodziny świętowałam w Gdyni – zdradza Małgorzata Issel, wicestarosta żarska, która 60. urodziny obchodziła 4 maja. – Mój 4-letni wnuczek Ryś zaśpiewał „Kochana babciu” i to było wspaniałe. Rodzina zna moją wielką słabość do tortów bezowych. W tym roku, moje ulubione ciasto dostałam dwa razy. Raz w Gdyni i po powrocie do Żar, kiedy spotkałam się z przyjaciółmi. Ja urodziny liczę tak: 18 lat życia plus wiele lat doświadczenia. Patrząc z perspektywy czasu, wszystko mi się w życiu udało. Każdy kolejny rok to dla mnie święto.

Zgolił wąsy

Również na słodko  urodziny obchodzić będzie burmistrz Szprotawy.

– Lubię słodycze i na moich urodzinach na pewno pojawi się tort owocowy. Uwielbiam truskawki – zdradza Józef Rubacha. – Najlepiej zapamiętałem moje 55. urodziny. Wtedy na prośbę córki zgoliłem wąsy – mówi burmistrz, którego 60. urodziny wypadają 14 czerwca.

Będzie zabawa

Hucznie 60. urodziny obchodzić będzie w sobotę (9.06) Lucyna Grzybowicz, żarska radna.

– To będą najlepsze urodziny w moim życiu – nie ma wątpliwości jubilatka. – Przyjadą przyjaciele jeszcze z lat szkolnych w Krośnie Odrzańskim, przyjaciele z Żar i oczywiście moi kochani uczniowie wraz z rodzinami. Bawić się będziemy w jednej z żarskich restauracji- mówi L. Grzybowicz, która 60. urodziny obchodzić będzie 16 czerwca.

W ciepłe kraje

– Jak każda kobieta lubię dostawać kwiaty – mówi Magdalena Lenczyk, radna miejska z Żar. – Jak mąż pyta, co mi kupić, proszę go właśnie o kwiaty. Chciałbym też pojechać do ciepłych krajów, bo musiałbym się martwić o pogodę. A 40. urodziny będę świętować później, ponieważ na początku lipca bronię dyplom z administracji na Zielonogórskim Uniwersytecie – zdradza M. Lenczyk, która urodziła się 26 czerwca.

Urodziny w Moskwie

Wyjątkowy prezent z okazji 50. urodzin zafundował sobie żarski starosta, Janusz Dudojć, który leci na mundial do Moskwy.

– Mam nadzieję, że reprezentacja zrobi mi prezent i wygra mecz z Senegalem – nie ukrywa J. Dudojć, który urodził się 11 czerwca. – W domowym zaciszu lubię się delektować lampką mojego ulubionego wina – porto i wschodnim jedzeniem, bo za słodyczami nie przepadam. W mojej pamięci najbardziej zapadły urodziny spędzone 2 lata temu w Paryżu. Byłem na meczu Polska – Niemcy – wspomina J. Dudojć.

W domowym zaciszu

W gronie przyjaciół świętować będzie swoje 60. urodziny Wacław Maciuszonek, były burmistrz Żar.

– Urodziny lubię spędzać w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół – wyjawia W. Maciuszonek. – Nie jestem zwolennikiem ciast. Choć na moich urodzinach będzie tort, to ja zdecydowanie jestem typem mięsożercy i moi przyjaciele będę mogli spróbować mięs z mojej własnej hodowli. W mojej pamięci najlepiej zapisały się 50. urodziny. Tego dnia odchodziłem z Kronopolu. I na moje pożegnanie zagrała orkiestra dęta – wspomina W. Maciuszonek.

Najmłodszy

Łukasz Matyjasek, żarski radny, 10 czerwca obchodzić będzie 37. urodziny. Z tej okazji na jego Facebooku można znaleźć internetową zbiórkę na rzecz fundacji DKMS. Radny za cel ma uzbierać 750 zł. Uzbierał już 565 zł. Na inne prezenty też liczy.

Napisz komentarz »