REKLAMA

Samorząd

Zaczynamy głosowanie

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Norbert Królik

Dziewiętnaście projektów o łącznej wartości ponad 2 mln 600 tys. zł zakwalifikowali do głosowania żarscy urzędnicy w ramach budżetu obywatelskiego. Do rozdzielenia jest tylko 1 mln zł. Na co pójdą pieniądze, zdecydują mieszkańcy.

Najtańszym zadaniem jest budowa wiaty pomiędzy żarskimi stawami Kwadrat i Przeprawowy. Koszt inwestycji oszacowano na 42 tys. zł. Najdroższą propozycją jest budowa ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej przy SP nr 5 przy ul. Okrzei. Ma ona kosztować 249 tys. zł. Oprócz tego w propozycjach do budżetu obywatelskiego znalazły się budowa kociarni za 230 tys. zł, budowa placu zabaw przy ul. Podwale za 195 tys. zł, czy zakup dodatkowych urządzeń na placu zabaw przy SP nr 2 przystosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych za 96  tys. zł.
Dron od zanieczyszczeń
Jeden z pomysłów dotyczy zakupu urządzeń antysmogowych oczyszczających powietrze dla żarskich przedszkoli i żłobków za 220 tys. zł. Mieszkańcy chcą również remontu jezdni od ul. Okrzei do terenu firmy Janbud za 240 tys. zł. Wśród propozycji do budżetu obywatelskiego są również zakup drona pomiarowego emisji pyłów za 80 tys. zł czy budowa wiaty piknikowej i ścieżki dydaktycznej w parku przy ul. Ludowej za 145 tys.zł. 
Plac zabaw dla psa
W budżecie obywatelskim pojawiła się również propozycja wybudowania parku zabaw dla psów. Miałby on powstać przy ul. Górniczej (boczna od ul. Kolejowej). Koszt budowy to 125 tys. zł. Można również głosować na inwestycję związaną z przebudową skrzyżowania przy przystanku autobusowym na osiedlu Zawiszy Czarnego (koszt to 245 tys. zł) oraz na zakup 50 koszy  na śmieci na terenie miasta (90 tys. zł).
Tylko jeden głos
Pełna lista inwestycji znajduje się na karcie do głosowania. Każdy mieszkaniec Żar, który ukończył 18 lat może oddać 1 głos na wybrane zadanie. Do wyboru jest 19 zadań. Głosowanie trwa od 5 do 22 czerwca. Karty do głosowania można pobierać w Urzędzie Miasta lub na stronie internetowej Urzędu.
Napisz komentarz »