REKLAMA

Sport

Wiosłowali po medale

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dziewięć medali wywalczyli kajakarze MKK Viking Małomice w majowych zawodach w Cottbus, Nowej Soli, Gorzowie i Poznaniu.

W Międzynarodowych Regatach Kajakowych w Cottbus w rywalizacji  K-1 na 2000 m dziewcząt srebrny medal wywalczyła Natalia Dublicka. Na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Prasał.

Kilka dni później małomiczanki rywalizowało o medale w Ogólnopolskich Regatach Kajakowych w Nowej Soli. Złoto wywalczyła Anna Leśniewska (K-1200 m), srebro – Natalia Dublicka ( K-1500 m), a brązowe krążki – duet N. Dublicka i Z. Prasał w  K-2500 m.

 – Do tej majowej kolekcji Natalia dołożyła jeszcze srebro, wywalczone w Ogólnopolskich Regatach Kajakowych w Gorzowie, w K-1 na 1000 m, a także złoto w Pamiątkowie z Zuzanną w K-2 na 500 m i brąz – indywidualnie w K-1 na 1000 m – wylicza Jan Durczak, trener MKK Viking Małomice. – Wśród chłopców jedynym, który wywalczył medal, był Mateusz Durczak. W Ogólnopolskich Regatach Kajakowych w Poznaniu w K-1 na 200 m zdobył brąz.

Warto wspomnieć jeszcze o zawodnikach MKK, którzy wywalczyli czołowe miejsca, ale poza podium. To:Maciej Leśniewski, Patryk Lewandowski, Dagmara Orłowska, Martyna Jaworska i Wiktoria Ciućmańska.

Napisz komentarz »