twoj_dom_baner_1000x200_2017

Walczą do końca

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Ostry bój o utrzymanie toczy się w żarsko-żagańskiej klasie A. O ligowy byt walczy aż pięć drużyn. Dwie z nich zmierzyły się w sobotę (2.06.) w Tomaszowie. Miejscowy KP uległ Sparcie Miodnica 1:3.

W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze, strzelając gola już w 8. minucie. Z rzutu wolnego ładnym uderzeniem popisał się Paweł Micek, pokonując bramkarza Sparty. W drugiej połowie do głosu doszli rywale, którzy w ciągu dwóch minut wyszli na prowadzenie. Najpierw, w 59. minucie, do siatki piłkę posłał Błażej Strugaru, a chwilę później bramkarza KP pokonał Brazylijczyk, Andre Luis Emerick Vilas Boas. Obcokrajowiec w barwach Tomaszowa do bramki trafił jeszcze raz, w 86. minucie, ustalając wynik spotkania.

– Moim piłkarzom w drugiej połowie po prostu zabrakło sił. Trzy dni wcześniej graliśmy zaległy mecz w Przewozie i to na pewno miało wpływ na kondycję – powiedział Mariusz Krugły, kierownik klubu z Tomaszowa. – Do końca rozgrywek zostały jeszcze dwie kolejki i w nich trzeba szukać punktów.

Do klasy B spadają dwie drużyny. W sumie aż pięć walczy o utrzymanie, oprócz Tomaszowa i Miodnicy – Konin Żagański, Przewóz i Drągowina.