REKLAMA

Samorząd

Na granicy głupoty

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: TR

– Dla kogo my tu jesteśmy? To, co się dzieje dzisiaj na sesji, to granica głupoty ? tak podsumował spory pomiędzy radnymi i burmistrzem Ireneusz Kurzawa. A Józef Radzion płakał. Poszło o to, czy zabrać 132 tys. zł z dotacji dla żarskiego Starostwa Powiatowego na budowę drogi w Górzynie.

Radni głosowali zmiany w budżecie, w tym przyjęcie dotacji na budowę placów zabaw w Lutolu i Ziębikowie ? 48,7 tys. zł, dotacji na II etap przebudowy drogi Lutol-Janowice ? 30 tys. zł, a także dotacji w wysokości 12,7 tys. zł na programy realizowane przez szkoły.

Uchwała dotyczyła także zwiększenia dotacji dla szkół i przedszkoli niepublicznych w kwocie 411 tys. zł i zwiększenia o 132 tys. zł wydatków na zakup samochodu dla OSP Górzyn. I ten ostatni punkt wywołał prawdziwą burzę wśród radnych.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 498

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

 

 

Napisz komentarz »