Aktualności, Sport

Pokonali ostatnich

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: TR

Sparta Mierków pokonała 3:1 ostatnią drużynę tabeli A klasy, Zorzę Grzmiącą (w sobotę, 26 maja).

Sparta Mierków zajmuje w tabeli wysokie 4. miejsce i mecz z outsiderem A klasy powinien zakończyć się wysokim zwycięstwem gospodarzy.
Jednak do końca pierwszej połowy na boisku nie było widać większej różnicy pomiędzy zespołami, a Sparcie udało się tyko raz celnie strzelić na bramkę gości. Dopiero w drugiej połowie zawodnicy z Mierkowa pokazali swój potencjał.
W 47 minucie, po podaniu Andrzeja Żuka, Kacper Lewicki przelobował bramkarza gości, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Trzy minuty później, po strzale z rzutu wolnego Kevina Michniackiego, słupek uratował gości przed utratą drugiej bramki.
Kolejnej szansy na podwyższenie wyniku, w 60 minucie, Sparta nie zmarnowała. Po podaniu Damiana Zajączkowskiego, Oscar Dzikuć pewnie umieścił piłkę w siatce Zorzy. Sześć minut później goście zdobyli bramkę kontaktową, jednak rozpędzona Sparta tylko minuty potrzebowała na wybicie gościom z głowy myśli o urwaniu punktu. Ładnym podaniem w pole karne popisał się Dawid Szyja, a akcję głową wykończył Andrzej Żuk, ustalając końcowy wynik meczu na 3:1 dla Sparty.
Kartka się należała

Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę, po tym jak za faul na zawodniku gości czerwoną kartkę zobaczył Kacper Lewicki.
– To był mecz walki. Zorza z rundy jesiennej, a Zorza teraz to dwie inne drużyny. Mają dobrego bramkarza i kilku nowych zawodników w polu. Nieźle prowadzili grę i trochę nas zaskoczyli. Dopiero po przerwie i analizie gry przeciwnika wróciliśmy do swojej gry – skomentował trener Sparty, Jarosław Wysokiński. – Czerwona kartka Kacprowi się należała. To był atak z tyłu, bezpośrednio na nogi, więc decyzja sędziego była prawidłowa – dodał trener Sparty.

W najbliższą sobotę, 2 czerwca, Sparta na wyjeździe zagra z przedostatnią drużyną tabeli, Energetykiem Dychów.