twoj_dom_baner_1000x200_2017

Gladiatorzy na medal

Opublikowano 11 maja 2018, autor: hakma

Pracowity weekend mieli zawodnicy żarskiego Agrosu.

Kadeci stanęli na drugim miejscu podium w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski, który odbył się w Kostrzynie. Wyprzedziła ich tylko reprezentacja Ukrainy. Indywidualnie Aleksander Płatek zwyciężył w kategorii wagowej do 92 kg. Srebrny medal w kategorii do 110 kg zdobył Piotr Siwak. Brązowe medale wywalczyli: Kamil Nowak ( 71 kg), Jakub Baranowski (92 kg) i Mikołaj Leń (51 kg). Dominik Kominek uplasował się na 5. miejscu w wadze do 110 kg.

Z kolei młodzicy Agrosu mogą się pochwalić bardzo dobrym występem w XXIV Memoriale H. Boreckiego i E. Wojdy w Żukowie. Grzegorz Stępień zwyciężył w kategorii do 48 kg. Srebrne medale zdobyli: Antoni Harenda (44 kg),Wojciech Kuźmiak(41 kg) i Igor Durski (57 kg). Na 3. miejscu w wadze do 57 kg uplasował się Jan Rybak. Na 5. miejscu zakończył rywalizację Hubert Mleczko (44 kg).

Młodziczki żarskiego Agrosu zebrały medalowe żniwo podczas Międzynarodowego Turnieju młodziczek w Bielawie. Pierwsze miejsca wywalczyły: Nikola Drozdek, Martyna Gabryl, Oliwia Charchalis i Zuzanna Kuczma, drugie – Wiktoria Niewrzędowska, a trzecie – Maja Majdańska i Wiktoria Steffan.