Promień nie zwalnia tempa

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W niedzielne popołudnie (6.05.) wicelider okręgówki, Promień Żary, pojechał na mecz do beniaminka rozgrywek.

Jak trudno gra się z Mieszkiem Konotop, przekonała się Carina Gubin, która przegrała dwa tygodnie wcześniej 2:1. Podopieczni Grzegorza Tychowskiego wyszli na to spotkanie ogromnie skoncentrowani i już na początku pierwszej połowy mieli szansę na objęcie prowadzenia. Niestety Jakub Nowak przestrzelił. W 27 minucie po rajdzie lewym skrzydłem Winstona i dokładnym dośrodkowaniu do Łukasza Czyżyka, ten ostatni strzelił pierwszego gola. Trzy minuty później po główce Jakuba Femlaka Promień prowadził już 2:0. Mimo że przyjezdni mieli jeszcze okazję do strzelenia gola, wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie podopieczni G. Tychowskiego uśpieni trochę prowadzeniem i upałem dali sobie wbić w 48 minucie kontaktowego gola. Promień za wszelką cenę dążył do zmiany wyniku, ale na następną bramkę licznie przybyli na ten mecz kibice Promienia czekali aż do 65 minuty, kiedy po indywidualnej akcji, efektownym trafieniem lewą nogą, wynik na 3:1 podwyższył Winston. Rezultat na 4:1 dla gości ustalił w 88 minucie Jakub Nowak.

Tylko punkt do lidera

Cieszy na boisku obecność Dariusza Piechowiaka. „Piechu” wraca powoli do formy po długiej kontuzji. Miejmy nadzieję, że pomoże zespołowi w skutecznej grze. Promień depcze liderowi po piętach. Ma do Cariny tylko punkt straty. Co prawda gubinianie mają do rozegrania mecz więcej, ale trafiają na mocnych przeciwników: Piasta Iłowa i Amatora Bobrowniki.

Jak podkreśla trener G. Tychowski: ? Zawsze trzeba walczyć do końca i nie myśleć o tym, co robią inni, tylko robić swoje. Gratulacje dla zespołu za 3 punkty. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Po dwóch wygranych z rzędu zespół złapał pewność siebie i to było widać na boisku. Myślimy już tylko o najbliższym meczu.

Następne spotkanie Promień zagra w sobotę, 12 maja, o godzinie 17.00, ze Schnugiem Chociule na stadionie przy ulicy Zwycięzców.