twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Sport

Druga liga dla Chromika!

Opublikowano 11 maja 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Już w drugim dniu finałowego turnieju barażowego w Szczecinie, Chromik Żary zapewnił sobie awans do 2. ligi.

Pierwsze starcie

Pierwszy mecz z TKM Włocławek nie układał się po myśli żaran. Walka kosz za kosz trwała 3 kwarty. W pewnym momencie Chromik przegrywał już 12-stoma punktami. Wtedy podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka wzięli się do roboty, wychodząc na prowadzenie, na 6 minut przed końcem ostatniej kwarty, którego już nie oddali do końca spotkania, wygrywając 81:78 (13:17, 22:30, 23:11, 23:20). Małachowski 22 (14 zbiórek), Rusiński 14, D. Kalinowski 14, Niesobski 13, M. Matczak 10.

Ogromna radość

W drugim dniu żaranie zagrali bardzo dobre spotkanie z gospodarzami Ogniwem Szczecin. Choć znów przeciwnik odskoczył im na kilkanaście punktów, koszykarze Chromika z cierpliwością odrabiali straty, by w końcówce objąć prowadzenie i ostatecznie wygrać 71:65(16:19, 15:15, 15:17, 25:14). Niesobski 26, M. Matczak 15, Małachowski 14 (10 zbiórek), Rusiński 8, D.Kalinowski 8. Po tej wygranej historyczny awans Chromika do 2.ligi stał się faktem. Ostatnie spotkanie z Rosą Radom nie miało już znaczenia dla końcowego układu w tabeli, dlatego trenerzy dali pograć młodzieży. Żaranie grając na luzie przegrali ostatnie spotkanie 72 do 81(19:19, 22:25, 9:19, 22:18) Kondratowicz 18, Barcz 13, Forysiuk 12, Porada 10, Nowicki 8. Dariusz Kalinowski został wybrany do najlepszej piątki turnieju, a Łukasz Niesobski został MVP. Nie zawiedli kibice, którzy do Szczecina przybyli w licznej grupie i zagrzewali żaran do walki.

Historyczny sukces

– Cieszymy się bardzo z tego historycznego sukcesu, ten awans był zwieńczeniem całorocznej pracy drużyny sztabu trenerskiego i organizacyjnego Ogromną rolę w tym sukcesie odegrali kibice, którzy przez cały sezon nas wspierali, tworząc niesamowity klimat w żarskiej twierdzy oraz dopingując nas na meczach wyjazdowych. Jak bardzo pomocny był doping w trudnych momentach podkreślają nasi zawodnicy po turnieju finałowym w szczecinie, gdzie kibice zdominowali swoim dopingiem halę w Szczecinie, a my czuliśmy się, jakbyśmy grali u siebie. Teraz przed nami duże wyzwanie-rozgrywki centralne o charakterze ogólnopolskim. Już dzisiaj zaczynamy się przygotowywać do nowego sezony, który będzie dla nas, jako beniaminka, bardzo trudny – podsumował Tomasz Ostrowski, menadżer Chromika.

Naprawdę można było odnieść wrażenie, że turniej odbywa się w Żarach, a nie nad morzem. Radość żarskich koszykarzy oraz sztabu szkoleniowego nie miała granic, bo przecież udowodnili, że wystarczy bardzo czegoś pragnąć i ciężko pracować, by marzenia się spełniły. Tak więc od nowego sezonu kibiców żarskiej koszykówki czekają emocje już w drugiej lidze.