kasauto_baner_zary_zagan

Orzeł pobił wicelidera

Opublikowano 11 maja 2018, autor: jb

Niemałą sensacją zakończył się mecz 20. kolejki rozgrywek klasy A. Ostatni w tabeli Orzeł Konin Żagański pokonał u siebie wicelidera Granicę Żarki Wielkie 2:1 (sobota, 5.05.).

Mecz dla drużyny z Konina nie zaczął się dobrze, bo już w 11. minucie kontuzji nabawił się napastnik Jacek Bukiel, który musiał zejść z boiska. Zastąpił do Sebastian Motyl. Miejscowi cofnęli się na swoją połowę boiska i liczyli na kontry. Ta taktyka opłaciła się w 35. minucie. Podczas rozgrywania piłki na środku boiska, piłkę od drużyny Granicy przejął Piotr Handzlik. Piłkę na gola potężnym uderzeniem zamienił Maciej Bojdys.

Tuż przed końcem pierwszej połowy za przepychanki na boisku żółtą kartkę zobaczył S. Motyl z Konina, a czerwoną Wojciech Pawłowski z Granicy. Ekipa z Żarek Wielkich musiała dograć mecz w dziesięciu.

Druga połowa zaczęła się od równie udanego przechwytu piłki  przez Mateusza Górskiego, a drugą bramkę w meczu strzelił M. Bojdys (48.min).  Kontaktową bramkę na 2:1 zdobył Norman Kremser (74. min). Choć Granica grała w mniejszości, naciskała piłkarzy Konina. Piłkarze stworzyli kilka ciekawych sytuacji, ale wszystkie wybronił Bartłomiej Wlazło.

Konin, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, wygrał już trzeci mecz z rzędu. W 21. kolejce podejmie u siebie (sobota, 12.05.) Czarnych Przybymierz. Granica zagra na własnym boisku (niedziela, 13.05.) z LZS KS Tomaszowo.