REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Za ścieki jak za zboże!

Opublikowano 04 maja 2018, autor: bj

Jeśli urzędnicy z gminy Żary nie dogadają się z urzędnikami z miasta, mieszkańcy Mirostowic Dolnych i Grabika za ścieki zapłacą prawie 29 zł? To podwyżka o ponad 200 procent!

Przypomnijmy. Chodzi o kalkulację Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, który wyliczył, że począwszy od drugiego półrocza za metr sześcienny ścieków mieszkańcy Mirostowic Dolnych i Grabika powinni płacić niemal 29 zł (teraz płacą niespełna 9 zł). Taka propozycja została przesłana do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które zajmuje się regulowaniem cen w całym kraju. Stawka w mieście miałaby pozostać na niezmienionym poziomie (wynosi 8,43 zł).

Dlaczego stawka w gminie miałaby tak drastycznie wzrosnąć?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 486

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »