REKLAMA

Kultura, Oświata

Stówa na zabytki

Opublikowano 13 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

100 tys. zł podzielili urzędnicy z żagańskiego starostwa na remont zabytków w powiecie.

Najwięcej, bo 40 tys. zł, dostała Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu. Pieniądze przeznaczy na remont więźby dachowej i pokrycia dachu kościoła p.w. Piotra i Pawła w Żaganiu.

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Żaganiu przeznaczy 16 tys. 700 zł na naprawę, ustabilizowanie i konserwację sygnaturki swojego kościoła przy ul. Piastowskiej.

16 tys. zł Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Marii Magdaleny w Brzeźnicy wyda na remont systemu odwodnienia kościoła p.w. św. Mikołaja w Stanowie (II etap).

15 tys. 300 zł Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Dzietrzychowicach wyda na renowację obrazu „Śmierć św. Jana Chrzciciela” w miejscowym kościele parafialnym.

Z kolei Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Jana Chrzciciela w Chichach przeznaczy 8 tys. na badania i prace konserwatorsko-restauratorskie przy gotyckim kamiennym portalu  eksponowanym w elewacji nawy kościoła w Witkowie.

Dotację w wysokości 4 tys. zł otrzymała również Ewa Gac, na sfinansowanie projektu budowlanego wymiany pokrycia dachu w zespole zamkowym w Witkowie.

Napisz komentarz »