twoj_dom_baner_1000x200_2017

Została im gra w lidze

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: jb

Piłkarze Piasta Iłowa odpadli z Pucharu Polski. Na środowy mecz (4.04.) przyjechał do nich lider czwartej ligi – drużyna Warty Gorzów.

Choć Warta była faworytem tego meczu, Piast bronił się dzielnie. Drużyna z Iłowej wyszła nawet na prowadzenie (1:0) bo celnym strzale z rzutu wolnego Breno Andersona. Przyjezdnym udało się zremisować jeszcze przed gwizdkiem na przerwę. I choć drużyna z Gorzowa dominowała, więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Gola na 1:2 i na  miarę awansu strzelił Michał Świercz. Trener Piasta zrobił cztery zmiany. Michała Fernezy zmienił Mateusz Kowalski, za Piotra Słomińskiego wszedł Paweł Danełko, za Marka Skibę Marcin Jaworski, a Łukasz Pasternak za Dmytro Shevchenko. To nie pomogło, bo wyrównać i walczyć o dogrywkę już się nie udało.

Drużynie z Iłowej pozostaje walka w lidze okręgowej. W sobotę, 7.04., zagrają mecz z drużyną Odry Nietków na własnym boisku. Początek o godz. 16:00.