REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Rondo do spacerowania

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Strasząca przechodniów dziura w żagańskim Rynku została zasypana, a teraz mają się pojawić chodniki i zieleń.

Przypomnijmy, dziura i okalający ją szkaradny płot straszyły w centrum miasta przez dziewięć lat. W końcu, w ubiegłym roku Urząd Miasta odkupił teren od właściciela – żarskiej spółki Poli Eco, za 560 tys. zł. Przedsiębiorca zrezygnował z planów postawienia tam budynku z biurami i mieszkaniami, dlatego miasto skorzystało z planu pierwokupu i odkupiło od niego działkę.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych zdemontowali blaszany płot, wyrównali teren i zaczęli układać chodniki. Prace zostały przerwane na czas zimy. Wznowiono je we wtorek, 3 kwietnia. Dodajmy, że po intensywnych opadach teren kilka razy się zapadał, wraz ze świeżo położoną kostką. Przez to inwestycja opóźniła się o kilka miesięcy.

– Myślę, że po poprawkach i zagęszczeniu terenu nie powinno już być problemu. Po położeniu chodników i małego ronda spacerowego, przystąpimy do zagospodarowania terenu zielenią – informuje Paweł Lóssa, prezes spółki Pałac Książęcy. – Chcemy odtworzyć dawny układ chodników oraz wyłożyć jeden w kształcie okręgu na środku. Wokół niego ustawione będą ławki. Zostanie zasiana trawa. Na końcu pojawią się kwiaty i żywopłot. Być może, z większością prac uda się zdążyć do majówki.

– Za utwardzenie gruntu, zagospodarowanie terenu, wytyczenie i budowę ciągów pieszych miasto planuje wydać do 51 tysięcy złotych – informuje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »