joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Nie wystraszyli się lidera

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Iskry Małomice, lidera klasy A, musieli się mocno natrudzić, aby wygrać z szóstymi w tabeli Czarnymi Przybymierz (3:1).

Iskra to absolutny faworyt rozgrywek. W rundzie jesiennej wygrała aż 12 razy, ulegając tylko Granicy Żarki Wielkie. W Wielką Sobotę (31 marca) podopieczni Mariusza Kaczyńskiego podejmowali szóstą w tabeli drużynę Czarnych Przybymierz. Choć goście już w 2. min stracili gola po samobójczym zagraniu Kamila Malaszewskiego, nie zamierzali pełnić roli „chłopców do bicia”.

Ruszyli do odrabiania strat. Napierali, a gospodarzom wyraźnie nie szło. Piłkarze Iskry, mimo ogromnego dopingu swoich szalikowców, mieli problem z przedostaniem się pod bramkę Czarnych.

– Co się dzieje!? Nie poznaję was! – krzyczał do swoich piłkarzy trener Iskry, Mariusz Kaczyński.

Jego nerwy ostudził w 68. min Wojciech Wypych. Jeden z najlepszych strzelców Iskry poradził sobie z obroną Czarnych, wpadł w pole karne i plasowanym strzałem pokonał Jakuba Walencika.

Na 3:0 podwyższył cztery minuty później Konrad Drabko. Wynik ustalił trzy minuty przed końcem Mariusz Jurasik, strzelając honorowego gola dla gości.