joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Juniorzy postraszyli Pasjonatów

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Coraz ciekawiej robi się w Żagańskiej Amatorskiej Lidze Michała. Czwarta kolejka przyniosła dwa bardzo zacięte pojedynki.

W przedświątecznej kolejce Juniorzy Wektormedia Żagań grali o pierwsze punkty z Pasjonatami Żagań. Dwa pierwsze sety gładko wygrali ci drudzy. W trzecim Juniorzy pokazali pazur i wygrali go na przewagi do 24. Czwarty set również był bardzo wyrównany. W końcówce partii Juniorzy prowadzili 23:20, finał należał jednak do ich rywali, bardziej doświadczonych i ogranych. Juniorzy przegrali całe spotkanie 1:3.

– Młodzi siatkarze udowodnili, że potrafią nawiązać walkę z silniejszym i bardziej doświadczonym zespołem – powiedział po meczu Piotr Grabkowski, trener Juniorów.

W drugim meczu zmierzyły się dwa najlepsze – po 3. kolejce – zespoły: Macron Wymiarki i Oldboje Szprotawa. Z trwającej ponad dwie godziny batalii, zwycięsko wyszli zawodnicy z Wymiarek (3:2). To był ich rewanż za przegrany finał poprzedniej edycji.

Kolejne mecze ŻALM – w poniedziałek, 9 kwietnia. W żagańskiej hali Arena, od godz. 20.00, na parkiecie spotkają się: Żubry Brzeźnica z ZSP Żagań oraz Oldboje Szprotawa z Juniorami Wektormedia Żagań.