REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Grochla i Szczotka w cieniu

Opublikowano 06 kwietnia 2018, autor: Norbert Królik

Wiemy, kto wystartuje z pierwszych miejsc na listach stowarzyszenia Tobie i Miastu w wyborach do Rady Miasta w Żarach. Są niespodzianki.

Józef Szczotka, członek zarządu TiM i były kandydat na burmistrza Żar, nie będzie jedynką na listach stowarzyszenia w jesiennych wyborach do Rady Miasta. Pierwsze miejsce w okręgu obejmującym Kunice, koszary i al. Wojska Polskiego, razem z przyległymi ulicami zajmie Edyta Gajda, która jest radną i przewodniczącą stowarzyszenia.

– Jeżeli została wybrana na szefową stowarzyszenia, to trudno ją lokować na peryferiach listy – mówi pogodzony z niższym miejscem na liście J. Szczotka.

Na jedynkę na Zatorzu nie może liczyć Dariusz Grochla. Były przewodniczący Rady Miasta ustępuje miejsca innemu radnemu, Arkadiuszowi Lisowi.

– Jestem współtwórcą TiM i zależy mi na rozwoju stowarzyszenia. Po czterech kadencjach muszę pokazać, że nie będę wiecznym liderem, na którego inni będą pracować. Chcę, żeby do TiM ciągnęli młodzi, dlatego ustępuję im miejsca. Mam pełne zaufanie do Arka, ale broni nie składam i nie zamierzam mu odpuszczać w walce o mandat – mówi D. Grochla.

W centrum miasta TiM reprezentować będzie Lesław Krzyżak, radny miejski, a w okręgu obejmującym osiedle muzyków i lotnisko Janina Jabłońska, była dyrektorka Szkoły Podstawowej 2 w Żarach.

Napisz komentarz »