joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Pływacy z medalami

Opublikowano 30 marca 2018, autor: hakma

Żarscy i żagańscy pływacy wystartowali w XXIII Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie (21.03.).

Żary reprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Marta Borowicz wywalczyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym, Łukasz Łuczak zdobył dwa srebrne krążki – na 25 m oraz 50 m stylem dowolnym, a Bartosz Miernik zajął 4. i 5. miejsce w stylu klasycznym. Trenerem pływaków jest Michał Drzewiński.

Wśród reprezentantów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Żagania udany debiut zaliczył Mateusz Zarucki, który popłynął kraulem na dystansie 25 i 50 metrów i wygrał oba wyścigi. Srebro na 50 metrów stylem dowolnym wywalczył Krzysztof Kurkowski, który na co dzień trenuje także w żagańskim klubie Tornado pod okiem Tomasza Muszyńskiego. Do zawodów pływackich uczniów przygotowywała nauczycielka, Monika Nowotna.