Kultura, Oświata

Wytańczyli podium

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Siedem złotych medali wywalczyli podopieczni Artura Niezgody w I Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Tancerze reprezentujący Centrum Kultury w Żaganiu i Łużyckie Stowarzyszenie  Artystyczno-Kulturalne „Żaranin” stanęli na podium w kategorii break dance solo. Pierwsze miejsca wywalczyli: Kacper Przędzielewski (klasa D/12-15 lat), Judyta Barwinek (klasa E/12-15 lat), Szymon Stelmasik (klasa D/10-11 lat), Izabela Masternak (klasa E/10-11 lat). Drugie miejsca wytańczyli: Julia Żołyńska (klasa D/10-11 lat), Maksymilian Tomczak (klasa E/10-11 lat). W kategorii hip-hop solo na najwyższym stopniu podium stanęły: Wiktoria Szwarc (klasa A/12-15 lat), Julia Żołyńska (klasa C/10-11 lat). Srebrne medale zdobyły: Judyta Barwinek (klasa E/12-15 lat), Izabela Masternak (klasa E/10-11 lat), Szymon Stelamsik (klasa D/10-11 lat). W kategorii hip-hop duety zwyciężyli Julia  Żołyńska i Szymon Stelamsik (klasa C+B/10-11 lat).