Młodzież zapunktowała

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Żagań wygrali pierwszy wiosenny mecz w klasie okręgowej. Zwycięstwo 2:1 z Amatorem Bobrowniki nie przyszło im jednak tak łatwo.

W sobotę, 24 marca, żagańscy piłkarze wybiegli na murawę Areny w dość eksperymentalnym składzie. Ich trener, Sebastian Horodyski, posadził na ławce rezerwowych najlepszego strzelca Marcina Jankowskiego i pierwszego bramkarza Łukasza Bieleszczuka. Od pierwszych minut nie zagrał również powołany do kadry U16 Leszek Jagodziński.

– Marcin narzekał na ból pleców, chciałem go oszczędzić. Zresztą, w drugiej połowie wszedł na boisko razem z Leszkiem – mówi grający trener S. Horodyski, który w sobotę w ogóle nie pojawił się na murawie.

W tej sytuacji sprawy w swoje ręce wzięli doświadczeni bracia, Janusz i Daniel Szkarapat oraz Krystian Chruścicki, wsparci młodzieżowcami. O zwycięstwie rozstrzygnęła pierwsza połowa.

Gole dla Czarnych zdobyli: w 27. minucie K. Chruścicki i w 42. minucie – Oktawian Horodyski. Dla rywali kontaktową bramkę strzelił minutę przed przerwą Tomasz Rozynek.

– Bardzo fajnie w zespół wkomponowuje się młodzież – pochwalił juniorów po spotkaniu trener Czarnych. – Mieliśmy masę sytuacji na strzelenie goli, ale ja cieszę się z wyniku 2:1 i trzech punktów.

Czarni zagrali w zestawieniu: Borowski – Kuleczka, Tymiński, O. Horodyski (od 75. min Ochmański), Adamczyk – Kowalski, J. Szkaparat, Mastalerz (od 68. min Jankowski), D. Szkaparat,  Chruścicki (od 85. min Kraszewski) – Łojko (od 75. min Jagodziński).