REKLAMA

Sport

Karne, kartki i karetka

Opublikowano 30 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Piast Iłowa wygrał z Deltą Sieniawa Żarska 2:1 w 18. kolejce rozgrywek ligi okręgowej (sobota, 24.03.). Na minimum 1,5 miesiąca stracił jednak zawodnika z podstawowego składu, Adama Klisowskiego.

 Już po niespełna 10 minutach gry, A. Klisowski musiał zejść z boiska. Pomocnik Piasta zderzył się z Krzysztofem Sokołowskim z Delty. Obaj upadli na boisko. Jednak to A. Klisowskiego z meczu zabrała karetka.

– Skończyło się to złamaniem przedramienia w dwóch miejscach. Adama czeka najpierw operacja złożenia ręki, a potem rehabilitacja. Nie pomoże nam na boisku przez około 1,5 miesiąca. Mam nadzieję, że będzie w stanie grać chociaż w końcówce sezonu – mówi Grzegorz Borkowski, trener Piasta.

 

Dużo fauli

Podczas całego meczu w Iłowej atmosfera była gorąca. Pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna Delty po celnym trafieniu K. Sokołowskiego w 20. min. Okazję do wyrównania stracił Sławomir Wdowiak, który nie trafił z rzutu karnego. Bramka na remis dla Piasta padła po rzucie rożnym. W 43. min samobójcze trafienie zapisano na konto Adama Baworowskiego. W drugiej połowie meczu sędzia pokazał aż dziewięć kartek. Trzy żółte dla Delty, cztery dla Piasta. Po czerwonym kartoniku obejrzeli też Łukasz Żółtański z Delty i Piotr Słomiński z Piasta. Zwycięski gol na 2:1 dla Piasta padł w 78. min. Rzut karny na bramkę zamienił Roman Hutyria.

– Mamy zastrzeżenia do pracy sędziów. Naszym zdaniem kontrowersyjne były decyzje przy obu rzutach karnych. Pozostałe  też były dyskusyjne, chociaż może nie bezpośrednio miały wpływ na wynik – powiedział  Łukasz Pokrywiecki, prezes Delty.

– Naszym zdaniem praca sędziów była dobra. Obejrzeliśmy nagranie wideo po meczu i oba rzuty karne zostały podyktowane prawidłowo.W spotkaniu było dużo fauli, a to przeniosło się na ilość kartek, których do tej pory w sezonie łapaliśmy mało – ocenia G. Borkowski.

W najbliższej kolejce w sobotę, 31.03., Piast zmierzy się na wyjeździe z Promieniem Żary, a Delta Sieniawa Żarska podejmie u siebie drużynę Zorzy Ochla.

Napisz komentarz »