Czarne zamurowały bramkę

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie szczypiornistki wygrały kolejny mecz w Lubuskiej Lidze Młodziczek.

W niedzielę, 11 marca, w meczu 9. kolejki, UKS Czarne Żagań nie dały szans piłkarkom MUKS Lider Świebodzin, pewnie wygrywając 21:12. Podopieczne Marioli Sieńko zdemolowały rywalki w pierwszej połowie, zdobywając 12 bramek, a tracąc zaledwie 3! Po tej wygranej Czarne są na 2. miejscu premiującym je do walki o Puchar Polski na szczeblu centralnym. Dodajmy, że awans na ten szczebel wywalczyły wcześniej ich starsze koleżanki w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych.

– Dziewczyny zagrały świetny mecz. W pierwszej połowie na szczególne wyróżnienie zasługiwała bramkarka, Oliwia Paprocka, która wręcz zamurowała bramkę – powiedziała po meczu M. Sieńko, opiekunka żaganianek.

W meczu z Liderem Czarne zagrały w składzie: Oliwia Paprocka, Agnieszka Rohde, Wiktoria Rusikiewicz – 3 bramki, Oliwia Poznańska -1, Wiktoria Gabriel – 3, Karolina Marchewka – 7, Justyna Mariańczyk, Zofia Cieplicka – 4, Dominika Łażewska – 1, Oliwia Rybacka, Kornelia Kędzierska i Natalia Sokołowska – 2.

Do końca ligi zostały jeszcze dwa mecze. Czarnym wystarczy jedna wygrana, aby awansować do dalszych rozgrywek na szczeblu centralnym.