Trenowali przed ligą
Opublikowano 16 marca 2018, autor: jb
Mecze towarzyskie o puchar burmistrza rozegrali w Iłowej siatkarze WKS Sobieski Żagań (II liga) i UKS Orliki Iłowa (III liga) w sobotę, 10.03.

Obie drużyny zmierzyły się z reprezentacją II-ligowego UKS Powiat Kołobrzeski. Jej trenerem jest były zawodnik Budowlanych Gozdnica, Waldemar Pankiewicz, a na boisku występują byli siatkarze wojskowych, Adrian Bartnik i Jędrzej Śląski.
W pierwszej potyczce lepsi okazali się siatkarze z Żagania, którzy pokonali przyjezdnych 3:1 (25:21, 18:25, 25:23, 25:19). Statuetkę MVP spotkania odebrał Przemysław Kępski.
– Jestem zadowolony z wyniku i postawy zawodników – mówi trener wojskowych, Artur Chaberski. Przed decydującymi spotkaniami w lidze (od soboty 24.03.) wojskowi mają w planach jeszcze mecze z AZS UZ i Chrobry Głogów.
Mniej zadowoleni mogą być siatkarze III-ligowego UKS Orliki. Z drużyną gości przegrali 1:3.
– Tylko w pierwszym secie zagraliśmy dość dobrze i wygraliśmy go do 21. Pozostałe trzy przegraliśmy do 17 i 16. Znowu przyjechało nas siedmiu na mecz, na boisku wpierał nas Tomasz Kubera z Sobieskiego – mówi trener Henryk Mulik.
Drużyna UKS ma przed sobą decydujące mecze o mistrzostwo III ligi. Turniej finałowy zaplanowano na 24.03. w Krośnie Odrzańskim. Oprócz drużyny z Iłowej zagrają w nim MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin-Krosno O. oraz TSPS Bomadek Trzebiechów.
– Na pewno spróbujemy powalczyć o jedno z dwóch pierwszych miejsc, które pozwoli grać w barażach o II ligę. Przed samym turniejem planujemy sparingi z siatkarzami Sobieskiego – dodaje Mulik.
W obu meczach siatkarzom asystowały małe siatkarki z Akademii Sportu w Iłowej, które w przerwie meczu miały okazję trenować z siatkarzami WKS Sobieski.