REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Lekarze oskarżeni za śmierć nastolatki

Opublikowano 09 marca 2018, autor: bj

Prokuratorskiego oskarżenia wysłuchali dwaj lekarze, Roman O. i Artur S. Potem nie przyznali się do winy. Odpowiedzialnością za śmierć 19-letniej Julity przerzucają się nawzajem.

Na drugiej rozprawie przeciwko medykom ze 105. Szpitala Wojskowego w Żarach akt oskarżenia odczytał Łukasz Wojtasik, prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. O niedopełnienie obowiązków i błąd medyczny oskarżeni zostali Roman O., były ordynator oddziału chirurgii i Artur S., lekarz ortopeda – dwaj lekarze, którzy pracowali w nim w czasie, gdy do szpitala została przywieziona ciężko ranna w wypadku drogowym 19-latka z Lipinek Łużyckich.

Przypomnijmy. Opel omega, jadący (w nocy z 20 na 21.09.2014r.) z Niwicy (gm. Trzebiel) do Żar z piątką młodych ludzi, wpadł w poślizg i uderzył w barierę mostu w Lipinkach Łużyckich. Za kierownicą siedziała Julita. Wskutek wypadku trzy osoby trafiły do 105. Szpitala Wojskowego, 19-latkowie – chłopak i dwie dziewczyny (w tym Julita). I to właśnie ona z żarskiego SOR-u została przewieziona karetką do szpitala w Zielonej Górze, gdzie na podjeździe dla karetek umarła. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury złożyła rodzina. Śledczy uznali, że mają wystarczająco dużo dowodów, by oskarżyć lekarzy. Proces ruszył w połowie grudnia. Ma zbadać okoliczności, jakie miały miejsce po tym, jak na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiła ofiara nocnego wypadku.

Nie przyznali się do winy

– Oskarżenie dotyczy nieumyślnego narażenia na utratę zdrowia lub życia, co skutkowało śmiercią poszkodowanej – mówił Ł. Wojtasik, reprezentujący Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze. Najpoważniejsze zarzuty, jakie wytyka sporządzony przez śledczych akt oskarżenia, to niewykonanie drenażu i transport do Zielonej Góry w sytuacji, w której narażało to ranną na niebezpieczeństwo.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 533

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »