Orzeł odfrunął wojskowym

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Porażką 1:3 z liderem II ligi zakończyli rundę zasadniczą żagańscy siatkarze.

W dwóch pierwszych setach KS Orzeł Międzyrzecz dość łatwo uporał się z WKS-em Sobieski (25:19, 25:21). Podopieczni Artura Chaberskiego poprawili zagrywkę i atak. Szczególnie świetnie funkcjonował serwis żaganian. Efekt? Wygrana 25:19. Gdy wydawało się, że goście pójdą za ciosem i powalczą w czwartej odsłonie, lider wrócił do formy w dwóch pierwszych setach i wygrał do 19.  Sobieski w ostatniej kolejce pauzuje (17 marca). Pewne jest, że w rozgrywkach fazy zasadniczej zajmie 4. lokatę.

– To, na kogo trafimy w fazie play-off, zależy od wyników meczy rywali w ostatniej kolejce  – mówi Kazimierz Poprawski, dyrektor WKS-u Sobieski. – Wiadomo, że zagramy z piątą drużyną.

A do 5. miejsca jest trzech kandydatów: zespoły z Oławy, Bielawy i Nowej Soli.

Pierwsze spotkanie I rundy play-off Sobieski rozegra 24 marca – na wyjeździe. Kolejne – 7 kwietnia w żagańskiej Arenie. Jeśli będzie remis (gra się do dwóch wygranych), o awansie do I rundy zadecyduje trzeci mecz – dzień później.