twoj_dom_baner_1000x200_2017

Chromik liderem w 3. lidze

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W ubiegły weekend UKS Chromik Żary rozegrał dwa mecze w trzeciej lidze koszykówki mężczyzn.

W sobotę w hali przy ulicy Okrzei zmierzył się z KKS Siechnice. Już w pierwszej połowie żaranie osiągnęli 40 punktową przewagę, której nie stracili do końca spotkania. Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego rozegrali bardzo dobry mecz po miesięcznej przerwie, a Łukasz Niesobski zdobył 23 punkty. Chromik wygrał z KKS Siechnice 104:53.

W niedzielę zaranie podejmowali na własnym parkiecie dotychczasowego lidera rozgrywek MKS Mazbud Basket Szczawno Zdrój. Gospodarze wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani, ponieważ wygrana zapewniała im grę w barażach i fotel lidera rozgrywek. Koszykarze Chromika nie zawiedli i już w pierwszej kwarcie odskoczyli przyjezdnym na 10 punktów, by w następnej dołożyć kolejne dziesięć i spokojnie dowieźć wynik do końca. W trakcie spotkania podopieczni Łukasza Rubczyńskiego ćwiczyli nowe zagrywki i agresywną obronę zapewne z myślą o czekających ich barażach. Chromik wygrał z MKS Mazbud Basket Szczawno Zdrój 85:63. Najlepiej punktującym zawodnikiem znów okazał się Łukasz Niesobski zdobywca 34 oczek.

– Po ostatnich meczach jesteśmy już pewni gry w barażach. Przez ostatni miesiąc ciężko trenowaliśmy i te spotkania były prawdziwym sprawdzianem naszych umiejętności. Drużyna jest zgrana i na pewno będziemy walczyć o drugą ligę- powiedział po meczu Łukasz Rubczyński, trener Chromika Żary.

Ostatnie dwa mecze, które żaranie zagrają na wyjeździe z WSTK Wschowa i KKS Kobierzyce będą jedynie formalnością.