twoj_dom_baner_1000x200_2017

Obronili tytuł mistrza

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Norbert Królik

Zespół Hart Szkło Tuplice wygrał Żarską Ligę Futsalu. W finale rozegranym w sobotę (24.02) obrońcy tytułu pokonali zespół Hooligans 9:4.

Tegoroczne rozgrywki ŻLF zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Wzięło w nich udział 16 drużyn, które zostały podzielone po wstępnych eliminacjach na dwie grupy. Ta silniejsza nazwana została ligą mistrzów. W słabszej – pucharze uefa – zagrały zespoły, które w eliminacjach zajęły miejsca 9-16.

Finały w Prusie

W sobotę (24.02) w hali przy LO im. B Prusa rozegrano turniej finałowy ligi, do którego zakwalifikowały się po 4 najlepsze drużyny z każdej grupy. Z ligi mistrzów do turnieju finałowego awansowały: Hart Szkło Tuplice, Dynamit Team, Hooligans i Libero.

W turnieju finałowym pucharu uefa zagrały: 1% dla Kacperka, Saint Gobain, Viessmann Team i Zieloni.

W rozgrywkach ligi mistrzów najlepszy okazał się zespół Hart Szkło Tuplice, który ŻLF wygrał również w 2017 roku. Drugie miejsce zajęła drużyna Hooligans.

W pucharze uefa bezkonkurencyjny był zespół 1% dla Kacperka, który w finale pokonał Saint Gobain 11:1.

Nagrody

Po zakończonym turnieju w Pubie Max w Żarach odbyło się podsumowanie rozgrywek i wręczenie nagród. Oprócz pucharów dla zwycięskich drużyn przyznano również nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodników. Otrzymali je: Paweł Horożaniecki i  Jarosław Owsiany (obaj Hart Szkło), Oleh Frankovych (Dynamit Team), Radosław Romanowski  (Hooligans), Dawid Szala (Libero) oraz Jacek Michalski (1% dla Kacperka).