REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Wasze sprawy

Chcę być bezpieczny!

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Domaga się Roman Skibiński z Czernej (gm. Iłowa). – Za każdym razem, jak wyjadę cały z podwórka, dziękuję Bogu, że tym razem się udało – przyznaje.

R. Skibiński mieszka przy głównej drodze we wsi.

– Mam tu za płotem jedną z najbardziej ruchliwych dróg w regionie od Żagania w kierunku zjazdu na byłą autostradę. Mieszkam akurat na łuku. Po remoncie drogi kilka lat temu i podniesieniu terenu, z podwórka na drogę muszę wyjechać pod górkę. Nic nie widzę, mam tu zero widoczności, szczególnie jak przychodzi wiosna i kwitną krzewy. Wtedy jest naprawdę niebezpiecznie – mówi mężczyzna.

Pan Roman szansę na poprawę warunków widzi w postawieniu lustra po przeciwnej stronie ulicy.

– Od nas ze wsi wszędzie trzeba dojechać, zdarza się, że wyjeżdżamy po kilka razy dziennie. Chciałbym, żebyśmy z rodziną byli bezpieczni – apeluje R. Skibiński.

Droga biegnąca przez Czerną jest wojewódzka.

– Zgłoszenie w sprawie luster mam też od kilku innych osób. Nawet zastanawialiśmy się, czy by nie kupić ich z funduszu sołeckiego, bo jedno kosztuje około 800 zł, ale potrzebne są zezwolenia – przyznaje sołtys Franciszek Paczkowski.

– Poprzemy pana Romana w składaniu wniosku o postawienie takiego lustra – mówi burmistrz Iłowej Paweł Lichtański. – Żeby takie lustro stanęło, potrzebny będzie dodatkowo projekt organizacji ruchu w tym miejscu, więc procedura może trochę potrwać. Na pewno jednak pomożemy napisać mu wszystkie dokumenty. Lepiej dla nas, żeby wniosek o zamontowanie takiego lustra poparli także mieszkańcy – zapewnia burmistrz.

Napisz komentarz »