REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zabraknie pieniędzy

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

1 mln 960 tys. 184 zł dostał Powiatowy Urząd Pracy w Żarach na cały rok. Pieniędzy dla potrzebujących może zabraknąć już w lipcu.

– Już w ubiegłym roku mieliśmy o 60 tys. zł mniej w porównaniu do lat poprzednich, więc tych pieniędzy cały czas jest za mało. Szacujemy, że w połowie roku zabraknie środków – mówi Justyna Przedaszek, dyrektor PCPR w Żarach.

 

Poprosili o pomoc

W puli PCPR stała jest kwota na utrzymanie Warsztatów Terapii Zajęciowych. W Żarach jest to koszt rzędu 479 tys. 800 zł, w Lubsku 399 tys. 400 zł.

Resztę środków trzeba podzielić. Decyzja o przyznanych pieniądzach z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyszła do PCPR w poniedziałek, 19.02

– Najpierw sami zaczęliśmy się zastanawiać, jak te pieniądze podzielić, ale wiemy, że ich nie wystarczy. Już poprosiliśmy przedstawicieli urzędów gmin, miast i organizacji o spotkanie i propozycje podzielenia tych środków. Takich ciężkich decyzji nie chcemy podejmować sami – przyznaje J. Przedaszek. – W ubiegłym roku w ogóle zablokowaliśmy wypłaty na usuwanie barier w komunikowaniu i barier technicznych. Drugi rok z rzędu nie możemy tego zrobić. Musimy rozważyć, czy nie obniżyć kwot dofinansowania, żeby mogło skorzystać z nich więcej osób – dodaje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 135

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »