Sobieski wiceliderem!

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Po wygranej w Bolesławcu 3:1, żagańscy siatkarze zostali wiceliderem rozgrywek.

Gospodarze z ekipy BTS Elektros ulegli „wojskowym” 1:3 (24:26, 16:25, 25:23, 22:25), ale tanio skóry nie sprzedali. Szczególnie w pierwszym i trzecim secie mocno postawili się żaganianom.

– To był fajny mecz, w którym dałem pograć wszystkim zawodnikom – powiedział po spotkaniu trener WKS-u, Artur Chaberski. – Mam nadzieję, że w pełnym składzie dotrwamy do marcowych play-offów, które teraz są dla nas najważniejsze.

W Bolesławcu Sobieski zagrał w składzie: Bocianowski, Kubera, Ruciński, Kępski, Goltz, Bogdanowicz, Sajdak, Kulczycki (libero) oraz Milczarek, Skibicki i Szczepaniak (libero). Najlepszym zawodnikiem zawodów uznano przyjmującego Alana Goltza, który w nagrodę otrzymał statuetkę MVP.

Teraz siatkarze mają przerwę w rozgrywkach. Na parkiet wrócą w sobotę, 24 lutego. Ich rywalem w żagańskiej Arenie będzie najsłabszy w lidze zespół Juve Głuchołazy. Fazę zasadniczą rozgrywek zakończą 3 marca wyjazdowym meczem z liderem, Orłem Międzyrzecz.