REKLAMA
baner-jas

Kultura, Oświata

Co na ferie?

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

Sprawdź, z jakich zajęć można skorzystać w drugim tygodniu ferii (19-24.02.).

ŻARY

„Luna”: 19-21.02 ? godz. 10.00 ? 15.00 Warsztaty Sceny Plastycznej KUL Leszka Mądzika; 21.02 ? godz. 17.00 „Kontrast. Avignon” – finisaż wystawy fotograficznej Leszka Mądzika Powarsztatowy pokaz Sceny Plastycznej KUL; 22.02 ? godz. 16.00 ? 18.00 Przygotowanie kostiumów karnawałowych; 23.02 ? godz. 17.00 – 19.00 Bal Karnawałowy.

Filia ŻDK w Kunicach: 19.02 ? godz. 10.00 Warsztaty i pokaz Fireshow i Visualshow w wykonaniu grupy Sarovia Art; 21.02 ? godz. 10.00 Teatr Lalek „Złota Kaczka” ? spektakl i warsztaty; 19-22.02 ? godz. 10.00-13.00 warsztaty taneczne prowadzenie Dorota Ciechanowicz; 23.02 ? godz. 10.00 ? 13.00 Bal Karnawałowy.

Biblioteka Miejska: zajęcia „Zimowy Miszmasz” od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-12:00 dla dzieci w wieku 7-16 lat.

Muzeum Pogranicza Śląsko – Łużyckiego: zajęcia 21.02. w godz. 10:00-12:00.

Basen „Wodnik”: zajęcia zorganizowane: godz.11:00-12:15 i 12:45 – 14:00. 19.02. – nauka pływania, gry i zabawy; 20.02. – nurkowanie i możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką, w godz. 19:00-20:00 otwarty trening WOPR; 21.02. -doskonalenie techniki pływania; 22.02.- nauka pływania, gry i zabawy,16.02. – nurkowanie ze sprzętem, godz 19:00-20:00 otwarty trening WOPR.

Kompleks Basenowy (ul. Źródlana): zajęcia od poniedziałku do piątku w godz.11:00-15:00.Gry, zabawy, animacje, wyścigi,turnieje piłkarskie. W zależności od pogody – kuligi i ognisko.

Orliki: (ul Paderewskiego, Zwycięzców, Sikorskiego) od poniedziałku do piątku czynne w godz. 15:330-19:00, w weekendy w godz. 11:00-19:00.

 

ŻAGAŃ

Centrum Kultury: zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat, na które trzeba się wcześniej zapisać. Biuro Organizacji Imprez prowadzi też zapisy na wycieczkę Karpacza (21.02.) – 50 zł od osoby. 19.02.-godz.10:00-11:30 otwarty seans filmowy; godz. 11:30- 13:00 zabawy integracyjne, gry X-box; 20.02. – godz. 10:30-11:20 Teatrzyk „Gdzie jest dziś Mały Miś” (sala Inter), godz. 11:30-13:00 warsztaty tkactwa; 21.02. – wycieczka do Karpacza; 22.02. – godz. 10:0011:30 Magiczne Ferie z Czarodziejem, godz. 11:30-13:00 warsztaty robienia biżuterii, godz. 18:00-19:30 projekcja horroru dla młodzieży (hol piwniczny); 23.02. – godz. 10:-13:00 zajęcia plastyczne.

Kompleks Arena: 19.02. – godz. 12:00-15:00 otwarty turniej tenisa stołowego; 21-23.02. -godz. 12:30-14:00 bezpłatne 1,5 – godzinne wejście na basen dzieci i młodzieży do 16 roku życia (na podstawie legitymacji); 22.02. – nauka nurkowania ze Szkołą „Darco” (zapisy pod nr tel. 68 455 89 50).

 

BRODY

Biblioteka Gminna: Zajęcia od wtorku do piątku w godz. 10:00-12:30.

 

GOZDNICA

Dom Kultury: zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-13:00. 19.02. – kino dla dzieci; 20.02. – karaoke i warsztaty lepienia w  glinie; 21.02. – wycieczka na lodowisko i rolkowisko (na zapisy, 30 zł/os); 22.02. – zajęcia plastyczne; 23.03. – ognisko.

 

IŁOWA

Gminne Centrum Kultury i Sportu: 17.02. -godz. 18:00 koncert Łona Weber The Pimps; 19.02. – godz. 11:00 gry i zabawy; 20.02. – godz. 11:00 zabawy i konkursy przy czekoladowej fontannie, godz. 17:00 zajęcia szachowe i logiczne;  21.02. – godz. 11:00 zajęcia wokalne, godz. 12:00 gry i zabawy; 22.02. – wycieczka do Parku Miniatur w Kowarach i Muzeum Zabawek w Karpaczu (na zapisy, 30 zł/os), godz. 16:00 zajęcia taneczne, godz. 17:00 zajęcia szachowe; 23.02. – godz. 20:00 noc z bajkami w GCKiS.

 

JASIEŃ

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury: 19.02. – godz. 11:00 konkurs piosenki zimowej; 20.02. – godz. 11:00 wyjście do sali zabaw (na zapisy); 21.02. – godz. 12:00 spotkanie z psami ratowniczymi i ich opiekunami z sekcji poszukiwawczo-ratowniczej przy OSP Jasień; 23.02. – godz. 11:00 ognisko na górce Flothera (prowiant trzeba mieć ze sobą), zbiórka przy MGOK.

 

LIPINKI ŁUŻYCKIE

Zespół Szkolno – Przedszkolny: 19.02. – godz. 13:00-16:30 czynna hala sportowa; 20.02. – godz. 10:00-11:00 piłka ręczna dla klas IV-VI, godz. 11:00-12:00 piłka ręczna dla klasy VII i gimnazjalistów, godz. 13:00-16:30 czynna hala; 21.i 23.02. – godz. 13:00-16:30 czynna hala sportowa; 22.02. – hala czynna w godz. 13:00-17:00.

 

LUBSKO

Lubski Dom Kultury: 19.02. – godz. 10:00 zajęcia plastyczne, godz. 11:00 studio piosenki, godz. 12:00 zajęcia taneczne; 20.02. – godz. 10:00 seans filmowy, godz. 12:00 warsztaty artystyczne, godz. 16:00 Turniej Szachowy O Puchar Zimy; 21.02. – godz. 10:00 zajęcia plastyczne, godz. 12:00 studio piosenki; 22.02. – godz. 10:00 seans filmowy, godz. 12:00 warsztaty teatralne, godz. 12:00 zajęcia plastyczne; 23.02. – godz. 10:00 bal karnawałowy, godz. 12:00 zajęcia taneczne, godz. 16:00 finał turnieju szachowego; 24.02. – godz. 15:00 seans filmowy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji: zajęcia w hali sportowej przy ul. Bohaterów 3d w godz. 9:00-14:00.

 

ŁĘKNICA

Ośrodek Kultury i Rekreacji: 20.02. – godz. 17:00 „A niech to gęś kopnie” bajka w wykonaniu grupy teatralnej „AKT”; 21.02. – godz. 15:00 otwarta pracownia muzyczna, godz. 16:30 koszykówka na wesoło (sala gimnastyczne), 22.02. – godz. 15:00 warsztaty kulinarne; 23.02. – godz. 17:00 spacer z pochodniami po Geościeżce i ognisko; 24.02. – godz. 11:00 koszykówka na wesoło, godz. 16:00 warsztaty plastyczne, godz. 18:30 – Festiwal Zimowych Świateł (Pawilon Informacyjny w Parku Mużakowskim). Informacje i zapisy pod nr tel. 68 375 34 75.

 

MAŁOMICE

Małomicki Ośrodek Kultury: 19.02. – w godz. 12:00-20:00 zajęcia z Xbox Kinect, czynna czytelnia internetowa; sala zabaw dla najmłodszych czynna w godz. 12:00-15:45 i 17:30-20:00, godz. 15:00-16:00 zajęcia taneczne, godz. 16:00-17:30 projekcja bajki, godz. 17:30-19:00 warsztaty z zespołem Muzaki; 20.02. godz. 12:00 ? 20:00 zabawy ruchowe z Xbox; godz.12:00 ? 20:00 czytelnia internetowa; godz.14:00 ? 16:00 zabawy logiczne i gry stolikowe; godz. 18:00 ? 20:00 sala zabaw; godz. 16:00 ? 17:30 zajęcia plastyczne; 21.02. godz. 12:00 ? 16:00 zabawy z Xbox; godz. 12:00 ? 20:00 czytelnia internetowa, godz. 13:30 ? 16:00 oraz 17:30 ? 20:00 sala zabaw, godz. 15:00 ? 16:00 warsztaty tańca hip hop i break dance, godz. 14:00 ? 16:00 zabawy logiczne i gry stolikowe, godz. 16:00 ? 17:30 ? warsztaty z zespołem Muzaki, 22.02. – godz. 12:00 ? 20:00 zabawy z Xbox, godz. 12:00 ? 20:00 czytelnia internetowa, godz. 14:00 ? 16:00 zabawy logiczne i gry stolikowe, godz. 18:00 ? 20:00 sala zbaw, godz. 16:00 ? 17:30 projekcja bajki, 23.03. – godz. 12:00 ? 15:30 zabawy z Xbox; godz. 12:00 ? 15:30 czytelnia internetowa, godz.  12:00 ? 15:30 sala zabaw, godz. 16:00 ? 19:00  zabawa z Klaunem Bodzio (w hali sportowej na Pl. Tysiąclecia).

 

NIEGOSŁAWICE

Gminne Centrum Kultury w Gościeszowicach: zajęcia w godz. 10:00-14:00; 19.02. – seans bajki „Auta 3”; 20.02. – spektakl „Wędrówka Małej Chmurki” w wykonaniu Teatru Promyk; 21.02.- zajęcia biblioteczne; 22.02. – wycieczka do Pracowni Mistrza w Krzywczycach; 23.02. – warsztaty taneczne z zespołem „Fraza”.

 

PRZEWÓZ

Gminna Biblioteka: 20.02. – godz. 12:00 zawody sportowe, rozgrywki w warcaby i piłkarzyki; 21.02. – godz. 15:00 zajęcia plastyczne; 22.02. – godz. 12:00 ognisko z kiełbaskami, wycieczka do kina.

Sanice: 19.02. – godz. 11:00 wycieczka do kina; 21.02. – godz. 11:00 zajęcia plastyczne.

 

SZPROTAWA

Szprotawski Dom Kultury: zorganizowane zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat, od poniedziałku do piątku w godz.10:00-12:30 w sali nr 4. Trzeba mieć ze sobą obuwie na zmianę i drugie śniadanie. 19.02. – godz. 12:00 spektakl „Na końcu świata. Przygoda Misia i Kacpra Pirata” w wykonaniu Teatru „Maska” z Krakowa; 22.02. – godz. godz. 10:30 zumba dla dzieci; 23.02. – godz. 10:00 bal karnawałowy.

Społeczna Szkoła Podstawowa: zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 dla dzieci w wieku 5-10 lat, na które trzeba się wcześniej zapisać.

 

TUPLICE

Ośrodek Pomocy Społecznej: zajęcia w świetlicy środowiskowej, na które trzeba się wcześniej zapisać.

 

WYMIARKI

Gminny Ośrodek Kultury: 16.02. – w godz. 10:00-11:30 animacje przygotowane przez grupę „Kopalnia marzeń”.

Szkoła Podstawowa w Witoszynie: 22-23.02. – godz. 8:00-14:00 olimpiada sportowa dla uczniów gminy Wymiarki i Przewóz w konkurencjach: szachy, tenis stołowy, siatkówka, siatkonoga, piłka nożna.

Napisz komentarz »