REKLAMA

Praca

Dla bezrobotnych

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

W Powiatowych Urzędach Pracy w Żarach i Żaganiu zarówno poszukujący zatrudnienia, jak i pracodawcy mogą się już starać o wszystkie formy pomocy zaplanowane na ten rok. Nie ma jeszcze wypłat dla osób powyżej 30. roku życia.

– Przyjmujemy wnioski na wszystkie formy pomocy – potwierdza Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Żarach. – Jedynie dla osób powyżej 30. roku życia Wojewódzki Urząd Pracy nie uruchomił jeszcze wypłat. Tak samo jest w całym województwie – tłumaczy Ż. Wójcicka.

PUP od początku roku kieruje bezrobotnych do pracy.

– W styczniu łącznie mieliśmy 138 podjęć pracy, 14 z nich z naszych zamkniętych ofert. Dziewięć osób rozpoczęło prace interwencyjne, jedna roboty publiczne, 5 osób poszło na staż – wymienia Ż. Wójcicka.

Wszystkie wnioski przyjmowane są także w żagańskim PUP.

 – W styczniu najwięcej wniosków, czyli 10, złożono o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Dwóch pracodawców zwróciło się o pieniądze na zrefundowanie utworzonych miejsc pracy – wymienia Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP.  – Na wszystkie formy, w tym staże, skierowaliśmy w styczniu 38 osób – dodaje.

Napisz komentarz »