joanna_szafy_baner_1000x200_2017

Dwa oblicza Unii

Opublikowano 09 lutego 2018, autor: Norbert Królik

Unia Kunice przegrała pierwszy sparing w tym roku. W sobotę (3.02) na okrąglaku przy ul. Zwycięzców w Żarach uległa Relaxowi Grabice 4:6. Bramki dla żarskiego zespołu strzelili Piotr Kuś, Łukasz Mikulski, Marek Sitarek i Patryk Sałandziak.

Pierwsza połowa meczu należała do grającej w klasie okręgowej Unii Kunice. Żarscy piłkarze grający w najsilniejszym składzie kontrolowali grę i po 45 minutach prowadzili z A-klasowym Relaxem Grabice 3:0. W przerwie meczu boisko opuściło kilku doświadczonych piłkarzy Unii, m.in. Rafał Ciesielski, grający prezes i Marek Sitarek, grający trener. I zaczęły się problemy. Drugą połowę Unia przegrała aż 1:6, a cały mecz 4:6.

– Wynik w tym meczu nie jest najważniejszy. Chcieliśmy dać szansę gry wszystkim zawodnikom. Nie wszyscy ją wykorzystali – mówi R. Ciesielski, który w tym roku w czerwcu planuje zakończyć karierę sportową.

– Podjąłem już decyzję i jej nie zmienię – mówi 40-letni bramkarz.

Kolejny sparing na okrąglaku Unia zagra już w najbliższą sobotę (10.02.). Przeciwnikiem drużyny z Żar będą Budowlani Gozdnica. Początek meczu o godz. 11.