REKLAMA

Aktualności, Gospodarka, Samorząd

Biorą pożyczkę, żeby spłacić kredyt

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Szprotawa pożycza od banku kolejne 8,4 mln zł. Pieniądze pójdą na spłatę starych kredytów i załatanie dziury w budżecie. Zadłużenie gminy sięgnie już ponad 70 mln zł!

Decyzję o wypuszczeniu obligacji na kwotę 8,4 mln zł radni podjęli na piątkowej sesji (26 stycznia). Ale nie obyło się bez dyskusji.

– Zamiast zadłużać gminę w nieskończoność, pan burmistrz powinien przygotować program naprawczy, aby wyciągnąć nas z długów – alarmował przed głosowaniem radny Andrzej Stambulski. – Część z tych 8,4 mln zł i tak pójdzie na przejedzenie. No ale cóż, dla pana, panie burmistrzu, rok wyborczy jest najważniejszy! Gmina Szprotawa zajmuje 44. miejsce pod względem zadłużenia w Polsce. A może rywalizujemy o pierwszą trójkę?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 278

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »