Walkower i pogrom

Opublikowano 02 lutego 2018, autor: jb

Trzynastą kolejkę Interligi rozegrano w Iłowej w sobotę, 27.01.

Kolejkę rozpoczął pojedynek obrońców tytułu, Kwisy Trzebów z rewelacją tegorocznych rozgrywek, Płomieniem Czerna. Choć to Płomień był faworytem, na boisku lepsi byli piłkarze z Trzebowa. Wygrali 3:1, ale prowadzenie stracili. Za grę niezgłoszonego zawodnika do meczu Kwisa została ukarana walkowerem. Trzy punkty i pięć bramek powędrowało zatem na konto drużyny z Czernej.

W drugim pojedynku zmierzyli się piłkarze Scat i Restauracji „Pokusa” z Przewozu.  Reprezentacja „Pokusy” znowu przyjechała we trzech. Na boisku pojawili się Filip Stępień, Krzysztof Drzazgowski i Tomasz Motyl. Mecz toczył się do jednej bramki, po pierwszej połowie Scat prowadził już 7:0. Prawdziwy pogrom był w drugiej połowie. Scat zwyciężył 21:0. Bramki strzelali: Andrzej Ciepielowski (5), Dawid Wójcik (5), Emmanuel Ohagwu (5), Mariusz Jędras (3), Mateusz Perdek (3).

Równie wysokim wynikiem zakończył się mecz lidera tabeli z ostatnią drużyną. Piast Iłowa pokonał Żądło Klików 15:2. Dla Piasta gole zdobyli: Mateusz Kowalski (8), Adrian Bortnowski (4), Andrzej Bagiński, Maciej Koseła, Sławomir Wdowiak. Gole dla Klikowa strzelili Paweł Marczenia i Rafał Mielniczek.

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie Eureki Gozdnica i Art- Dom Szymańscy. Dla Eureki trafiali: Marcin Paszek, Maciej Wadowski i Piotr Kleszczyński. Gole dla Art-Domu zdobyli Bartosz Brzezicki (2) i Piotr Zabilski.

Dwie następne kolejki Interligi zaplanowano na sobotę i niedzielę (3-4.02).