REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Byli policjantami, są podejrzani

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: bj

Dwaj byli policjanci z Żar mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Poważne zarzuty postawili im śledczy ze Wschowy.

Zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszeli (17.01.) dwaj byli już żarscy policjanci. Grozi im za to nawet 10 lat odsiadki. – Chodzi o Gracjana P. (43 l.) i Krzysztofa J. (35 l.)-wyjaśnia Artur Dryjas szef prokuratury we Wschowie, która prowadzi postępowanie.

Przypomnijmy. Policjanci mieli potraktować gazem pana Kamila (28 l.), mieszkańca żarskiego Zatorza, który jednemu z policjantów nie zapłacił zasądzonej przez sąd nawiązki. Mieli go też bić po twarzy, wozić radiowozem po mieście, wymuszać na nim pieniądze. Mężczyzna zawiadomił prokuraturę. Wszystko działo się w czerwcu i lipcu ub.r.  W Komendzie Wojewódzkiej Policji toczyło się postępowanie administracyjne w sprawie wydalenia policjantów ze służby. Obaj zostali zawieszeni przez komendanta policji w Żarach. Odwołali się od tej decyzji do komendanta wojewódzkiego, ale bez skutku. Nie są już policjantami.

 Byli policjanci się nie poddają. – Żaden z nich nie przyznał się do winy. Jednocześnie na swoją obronę przedstawili okoliczności, które muszą być zweryfikowane przez prokuratora prowadzącego sprawę-dodaje A. Dryjas.

Napisz komentarz »