REKLAMA
absolut

Kronika policyjna

Rowerzysta pod kołami

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Z urazem biodra, nogi i miednicy trafił do szpitala 66-letni rowerzysta potrącony przez auto na Rondzie Piastów Śląskich w Żaganiu.

Ze ustaleń policji wynika, że kierowca mercedesa potrącił rowerzystę w trakcie zjazdu z ronda w kierunku ul. Ratuszowej (w środę, 24 stycznia).  – Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań.

komentarz »
  1. Kazimierz 4 lutego 2018 16:46 - Odpowiedź

    W Żaganiu, plaga rowerzystów, utrudnia życie wszystkim….Jazda rowerem, bardzo często niezgodna z przepisami o Ruchu Drogowym, daje o sobie znać na każdym kroku. Normą stała się jazda po chodnikach, w ulicę z „Zakazem wjazdu”, …Doszło do sytuacji, na swoim przykładzie, że na ulicy Brackiej najechała na mnie rowerzystka, ……tuż obok podjechała ekipa straszy?..Ze strony straszy….zero reakcji. Bacznie obserwuję, w czasie jazdy swoim samochodem i nie tylko swoim, zachowanie rowerzystów a przykładów niewłaściwych mam sporo….Zgrane z kamery przykłady stanowią bogatą kolekcję. Przykro patrzeć że Żagańska policja widzi ten stan i nie reaguje…

Napisz komentarz »