REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Komornik w opałach

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagański komornik, Zbigniew Zarychta został zawieszony w swoim zawodzie, po tym jak nieprawidłowości w jego kancelarii wykazała kontrola poznańskiej Izby Komorniczej.

Zarychta został zawieszony w czynnościach z początkiem stycznia br.  Wcześniej jego kancelaria przeszła kontrolę komorników – wizytatorów, z poznańskiej Izby Komorniczej.

– Kontrola wykazała nieprawidłowości w kancelarii żagańskiego komornika – zdradza Marek Grzelak, rzecznik poznańskiej Izby Komorniczej.  – Dotyczyły one jej funkcjonowania,  a nie jednej konkretnej sprawy.  Uchybienia są na tyle poważne, że na wniosek Krajowej Rady Komorniczej, żagański komornik został zawieszony w wykonywaniu swojego zawodu. Mało tego, rada wniosła o wydalenie go z grona komorników. Czeka go postępowanie przed komisją dyscyplinarną. Na czas wyjaśnienia sprawy, jego kancelarię będzie prowadził zastępca, wyznaczony przez Prezesa Sądu Apelacyjnego.

Grzelak nie chciał nam zdradzić, czego dotyczą nieprawidłowości.

Z. Zarychta nie chciał nam zdradzić szczegółów sprawy.  – Nie mam sobie nic do zarzucenia. Zresztą planowałem zrezygnować z zawodu. 30 lat pracy starczy – mówi Zarychta „Regionalnej”. – Nie wiem, co stanie się z 12 pracownikami, którzy zostali w mojej kancelarii. Czasy dla komorników są coraz gorsze, w ostatnich latach zmniejszyłem zatrudnienie. Nie wiem, co zrobi mój następca.

Napisz komentarz »