Pokazali moc

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Tylko kataklizm może pozbawić Chromika Żary zwycięstwa w rozgrywkach III ligi. W sobotnim (20.01) meczu żarscy koszykarze na własnym parkiecie roznieśli zespół z Kłodzka wygrywając 103:60.

Zwycięstwa nie powinny nudzić, ale różnica poziomu między żarską drużyną a jej przeciwnikami w III lidze jest tak duża, że mecze Chromika pozbawione są dramaturgii. Nie inaczej było w sobotę. Nasz zespół już w pierwszej kwarcie, którą wygrał 31:18, zabił emocje w tym meczu. W drugiej dołożył kolejne 11 oczek przewagi i do przerwy prowadził 53:29. Druga połowa skończyła się wynikiem 50:31 dla Chromika, a cały mecz nasz zespół wygrał 103 do 60.

Najwięcej punktów dla Chromika zdobył Radosław Barcz (17). To już 10. zwycięstwo Chromika w tym sezonie. Do końca tego etapu rozgrywek Chromikowi zostało jeszcze 5 spotkań. Najbliższy mecz nasza drużyna rozegra w środę (31.01) w Świdnicy z miejscową Polonią.