twoj_dom_baner_1000x200_2017

Młodzi gladiatorzy

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Norbert Królik

Siedem medali, w tym dwa złote, zdobyli zapaśnicy żarskiego Agrosu podczas międzynarodowego turnieju rozgrywanego w duńskim Kolding.

Złote medale w turnieju Kolding Cup 2018 zdobyli Aleksander Płatek (kategoria 85 kg) i Jan Suszka (59 kg). Srebro wywalczyli: Mikołaj Leń (46kg), Igor Krasowski (69 kg) i Piotr Siwak (100kg). Z brązowymi medalami do Żar wrócili: Jakub Płatek (76 kg) i Kacper Łyskawiński (69 kg). Na IV miejscu uplasował się Igor Durski (59kg), V miejsce zajął Hubert Zakrzewski, a Antoni Harenda został sklasyfikowany na VIII miejscu w kategorii do 42 kg.

W turnieju, który odbył się w sobotę (20.01.), wzięli udział zawodnicy z Danii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Czech i Polski .

– Turniej w Kolding to kolejny udany start kontrolny naszych zapaśników. Starty w silnie obsadzonych turniejach pokazują, że młodzież z Agrosu stać na walkę o kolejne medale w najważniejszych zawodach krajowych – mówi Dariusz Kopacz, rzecznik prasowy Agrosu.