REKLAMA

Wasze sprawy

Zwolnieni pracownicy skarżą się w sądzie

Opublikowano 26 stycznia 2018, autor: Michalina Kozarowicz

W żarskim Sądzie Rejonowym w środę, 17.01., odbyła się rozprawa przeciwko firmie Lotex 24. Pozwał ją były pracownik, dyrektor ds. handlu i marketingu, który po 10 latach współpracy dostał… aż trzy wypowiedzenia. Prezes firmy nie stawił się na rozprawie.

Ich doniczki docierały do klientów w całej Europie. Teraz kończą działalność. W połowie 2017 roku, firma Lotex 24 zaczęła mieć poważne trudności. W listopadzie wszyscy pracownicy zostali zwolnieni. Cześć z nich dyscyplinarnie. Poszli z tym do sądu i walczą o swoje prawa.

– Poświęciłem tej firmie 10 lat życia – mówi były dyrektor ds. handlu i marketingu. – Dostałem aż trzy wypowiedzenia. Były wręczone nieprawnie i po niemiecku. Na koniec dostałem dyscyplinarkę. W firmie dochodziło do wielu naruszeń. Moi przełożeni byli ich świadomi i dokonywali ich celowo. Teraz obwiniają o nie mnie. A ja nie pozwolę, by mnie oczerniano. Prezes nie reguluje zobowiązań wobec byłych pracowników. Sprawy o naruszenia pracownicze zostały zgłoszone do Państwowej Inspekcji Pracy. Wiem, że były szef oskarża mnie o upadek firmy, ale wina nie leży po mojej stronie – zarzeka się były dyrektor ds. handlu i marketingu. – Pragnę pozostać anonimowy, boję się o swoją nową pracę.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 177

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GR1
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Motocykle 125 prawo jazdy kat b
Napisz komentarz »