REKLAMA

Wasze sprawy

Sprzedadzą szkołę, przeniosą bibliotekę

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: TR

Zgodą na sprzedaż budynku szkoły i na przeniesienie biblioteki do kontenerów zakończyło się zebranie wiejskie w Mierkowie w środę, 17 stycznia.

Mierkowska filia biblioteki działa w należącym do gminy budynku, gdzie od 7 lat funkcjonuje szkoła niepubliczna, prowadzona przez żarskie Stowarzyszenie Oświatowe. Kiedyś była tam szkoła publiczna.

Na posiedzeniu komisji oświaty radni wymyślili, żeby filię biblioteki przenieść do wiejskiej świetlicy.

– Nikt nie mówił o likwidacji biblioteki, ale o jej przeniesieniu. Można też zastanowić się nad rozbudową szkoły, żeby znalazło się miejsce dla biblioteki ? wskazał radny Marcin Flies.

 

Chcą remontować

Temat mieszkańcom Mierkowa na zebraniu przedstawił burmistrz Lubska.

– Szkoła zwróciła się do nas z wnioskiem o sprzedaż budynku, ponieważ chce się rozwijać. To rodzi problem biblioteki, która też jest w tym budynku. Pytanie, gdzie ją przenieść, bo o likwidacji nie ma mowy. Jedyny komunalny budynek w Mierkowie to świetlica, ale przeniesie tutaj biblioteki uważam za zły pomysł. Ani biblioteki nie będzie, ani świetlicy ? wskazał Lech Jurkowski. – Chciałbym poznać państwa propozycje ? zwrócił się do mieszkańców wsi.

O powodach, dla których żarskie stowarzyszenie chce kupić budynek, mówił jego prezes.

– Jesteśmy w Mierkowie od 2012 roku i do tej pory włożyliśmy około 200 tys. zł w nie swój budynek, żeby szkoła miała przyzwoite standardy. Chcemy dalej inwestować i remontować, np. przeciekający dach, ale chcemy to robić na swoim mieniu. Drugi powód to reforma oświaty, po której szkoła stała się ośmioklasowa i są nam potrzebne dodatkowe klasy ? wyliczał Wiktor Polakowski.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 117

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »