REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Chciał okraść ich księdza

Opublikowano 19 stycznia 2018, autor: bj

Sceny jak z kryminału rozegrały się przy kościele i plebanii w Drożkowie (gm. Żary). Włamywacza, który tam wtargnął spłoszyli, a potem złapali i oddali w ręce policji mieszkańcy wsi.

Włamywacza wdarł się w niedzielne (14.01.) popołudnie, ok. godz. 15.30 do plebanii w Drożkowie (gm. Żary). Nakryli parafianie.

Wujek, włamanie!

– Moja bratanica, która udziela się w kościele, zobaczyła go przez okno, w łazience. Stałem przed domem. Wybiegła nagle od strony kancelarii, aż przez murek się przewróciła. I krzyczała „wujek, włamanie” – opowiada Tomasz Ezulin, który mieszka naprzeciwko kościoła. Wybiegł z ganku. Na schodach od strony dziedzińca zauważył uciekającego mężczyznę. Wcześniej widział go dobijającego się do drzwi plebanii. – Pytał, czy jest ksiądz. Pewnie chciał się upewnić, że nikogo nie ma – domyśla się pan Tomek.

Intruz chciał się ulotnić. – Dorwałem go. Złapałem za chabety. Zaczął prosić, że on niby po kromkę chleba do księdza przyszedł – wspomina pan Tomasz. – Wezwaliśmy policję. On się zaczął wyrywać. Miał około 40 lat, ale siłę niesamowitą. Nie wiem, czy nie był po jakichś dopalaczach – dodaje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 327

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »